5.  12.  2006    Ostatní

Snadné ovládání hlasitosti počítače

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Volumouse je speciální program, který z vaší obyčejné klávesnice, v kombinaci s počítačovou myší s kolečkem, udělá jednoduchou multimediální klávesnici. Změnu hlasitosti pak lze provést přidržením vybrané klávesy a pootočením kolečka.

1Do mechaniky vložte cédéčko přiložené k JNP 17/05 a přejděte do sekce Programy. Na odkaz Volumouse 1.20 klepněte levým tlačítkem myši a v otevřeném okně stiskněte tlačítko Instalovat. 2V instalačním programu zkontrolujte složku pro instalaci a vyberte, zda si tento program přejete nainstalovat jen pro aktuálně přihlášeného uživatele, nebo jej mohou používat i ostatní uživatelé vašeho počítače. 3Ve spodní části okna zatrhněte všechny čtyři možnosti a klepněte na tlačítko Install. Po dokončení instalace můžete program Volumouse spustit poklepáním na ikonu Volumouse na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, Volumouse. 4Po spuštění programu by se automaticky mělo zobrazit hlavní okno s nastavením. Pokud se tak nestalo, zaměřte se na Oznamovací oblast, kde na ikonu Volumouse poklepejte levým tlačítkem myši. 5Pokud si přejete, aby se nástroj Volumouse spouštěl automaticky při startu operačního systému a byl tak hned po ruce, zatrhněte v části General Options možnost Load Volumouse at startup. 6V sekci Wheel Mouse Rules můžete nadefinovat až pět akcí, které se provedou při stisknutí určené kombinace. Položka Disabled v nabídce Use the wheel when označuje, že je tato možnost neaktivní. 7Ovládání hlasitosti pomocí myši: Z nabídky vyberte požadovanou podmínku, kterou bude třeba v kombinaci s otočením kolečka myši splnit, aby program Volumouse rozpoznal, že pomocí něj chcete upravit nastavení hlasitosti. Může se jednat například o stisknutí určitého tlačítka myši, klávesy nebo umístění ukazatele do vybrané pozice. 8Z menu Component zvolte požadovaný typ zvukového zařízení, u položky Channels nadefinujte kanál, jehož nastavení si přejete upravit, a v nabídce Steps upravte citlivost změny hlasitosti. 9Až budete s nastavením programu spokojeni, stiskněte pro uložení a uzavření tohoto okna tlačítko OK.
10Pro úpravu nastavení hlasitosti nyní stačí stisknout nadefinované tlačítko myši, klávesu nebo umístit ukazatel do vybrané oblasti a otočit kolečkem myši nahoru nebo dolů. Poté se u ukazatele objeví posuvný jezdec, který otočením kolečka myši přesuňte na požadovanou pozici.
TIP: Pro bližší nastavení navolené akce stiskněte tlačítko More. Otevře se nové okno Advanced Rule Options, kde můžete dané pravidlo doladit do sebemenších detailů. Toto nastavení je určeno pro zkušenější uživatele.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře