17.  4.  2007   

Snadné vypalování CD a DVD

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

CDBurnerXP Pro 3 je balík nástrojů pro vypalování CD a DVD, který jistě ocení každý uživatel. Umožňuje snadný zápis na CD/DVD disky, jednoduché vytváření hudebních cédéček a nabízí plno dalších zajímavých funkcí. Nespornou výhodou tohoto nástroje je jistě jeho cena – celý balík je totiž dostupný zcela zdarma.

1Na cédéčku, které bylo přiloženo k časopisu JNP 21/05, přejděte do sekce Programy a na odkaz CDBurnerXP Pro 3.0.116 klepněte levým tlačítkem myši. V otevřeném okně stiskněte tlačítko Instalovat. 2Instalace programu je velice jednoduchá – ve většině obrazovek si vystačíte s klepáním na tlačítko Next. V průběhu instalace se dobře seznamte s licenčním ujednáním, které odsouhlaste vybráním možnosti I accept the terms in the license agreement, a zkontrolujte složku pro instalaci. Pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Install. 3Ve finální obrazovce zatrhněte možnost Launch CDBurnerXP Pro 3 a stiskněte tlačítko Finish. Vypalovací nástroj CDBurnerXP Pro 3 také můžete spustit poklepáním na zástupce na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, CDBurnerXP Pro 3. 4Zobrazí se okno New Compilation, kde pro vytvoření nového CD nebo DVD datového disku klepněte na tlačítko Create a new Data-CD/RW, Data-DVD/RW. Přejete-li si vytvořit z písniček ve formátu MP3 nebo WMA vlastní hudební cédéčko, které bude možné spustit v klasických CD přehrávačích, zvolte možnost Create a new Audio-CD. 5V horní části okna vyberte požadovanou vypalovačku a ve stromové nabídce přejděte do složky, v níž se nacházejí soubory, které si přejete na CD či DVD vypálit. Požadované položky označte tažením myší a stisknutím tlačítka Add je přidejte do seznamu souborů k vypálení. Budete-li si přát vybranou položku ze seznamu odebrat, použijte k tomu tlačítko Remove. 6Stromovou strukturu složek na vytvářeném disku naleznete v tomto podokně. Jestliže si přejete změnit název disku, který se zobrazí po vložení CD či DVD do mechaniky ve složce Tento počítač, klepněte na ikonku New_Compilation a stiskněte klávesu F2. Do zobrazeného políčka vepište požadovaný název a stiskněte klávesu Enter. 7Pokud vytváříte nové hudební cédéčko, zobrazí se ve spodní části okna seznam přidaných skladeb. Jestliže si přejete vybranou písničku přehrát, stačí ji označit myší a v horní části okna klepnout na tlačítko Play. 8Stav zaplnění vytvářeného CD/DVD můžete sledovat na grafickém ukazateli ve spodní části okna. Přesnou hodnotu využitého místa naleznete u položky Total Estimated Size. 9Pro zahájení vypalování vložte do vypalovačky prázdné CD/DVD, přejděte do menu Disc, Write Disc a v otevřeném okně z nabídky Writing speed vyberte požadovanou rychlost zápisu. Pokud si přejete po dokončení vypalování provést kontrolu zapsaných dat, zatrhněte možnost Verify data after burn. 10Chcete-li po dokončení vypalování automaticky vysunout médium z mechaniky, zvolte možnost Eject the disc after writing is finished a pro zahájení zápisu dat stiskněte tlačítko Write Disc. Bližší informace o průběhu vypalování naleznete v tomto seznamu. Po dokončení vypalování se zobrazí finální okno, které uzavřete klepnutím na tlačítko OK.
TIP: Chcete vypalovat na přepisovatelný disk CD-RW/DVD-RW, který si však před zahájením vypalování přejete vymazat? V horní části okna programu přejděte do nabídky Disc a zvolte příkaz Erase Disc. V otevřeném okně vyberte požadovanou metodu vymazání a stiskněte tlačítko Erase.
TIP: Před zahájením vypalování se vždy dobře ujistěte, zda je aktivní volba Use Buffer Protection – tím eliminujete nechtěné poškození média při podtečení dat ve vyrovnávací paměti v průběhu vypalování.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře