25.  4.  2007    Ostatní

Speciální vzhled přehrávače Winamp

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud k přehrávání hudby používáte program Winamp , určitě vás potěší speciální vzhled, který nabízí pohodlnější ovládání tohoto přehrávače. Jeho lištička na ploše zabere jen minimum místa, takže ji můžete mít vždy po ruce.

1Pokud máte v počítači nainstalovanou nějakou starší verzi programu Winamp, je možné, že vám v ní uvedená lištička nebude fungovat. Proto vám doporučujeme nainstalovat nejnovější verzi tohoto přehrávače, kterou naleznete na přiloženém CD k časopisu JNP 22/05 v sekci Programy. 2Na odkaz Winamp 5.11 Full klepněte levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Otevřít. Důkladně se seznamte se zobrazenou licenční smlouvou a odsouhlaste ji klepnutím na tlačítko I Agree. 3V následujících oknech si pro nainstalování Winampu ve výchozím nastavení vystačíte s klepáním na tlačítko Next. Pro zahájení instalace klepněte na tlačítko Install. Po dokončení instalace Winamp spustíte poklepáním na ikonu na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, Winamp. 4Pokud je ve vašem systému Winamp korektně nainstalován, je instalace vysunovací lištičky velice jednoduchá. Na CD JNP 22/05 přejděte do části Programy a na odkaz XMP skin pro Winamp 5.1 klepněte levým tlačítkem myši. 5Zobrazí se nové okno, v němž stiskněte tlačítko Otevřít. Po chvíli by se měl automaticky spustit přehrávač Winamp s vybraným vzhledem XMP. 6Pokud se tak nestalo, spusťte Winamp z nabídky Start, Všechny programy, Winamp. V levé horní části přehrávače stiskněte tlačítko Winamp menu a přejděte na možnost Skins, XMP. 7Posuvná lištička se ve výchozím nastavení zobrazí v horní části obrazovky. Chcete-li ji přesunout do jiného umístění, klepněte na „úchytku“ levým tlačítkem myši a celou lištu přetáhněte do požadovaného umístění. 8Pokud na obrazovce potřebujete více volného místa, můžete lištičku zasunout do pravé části obrazovky – stačí klepnout na tlačítko dvojšipky. Na stejné tlačítko klepněte také v případě, když si přejete lištu opět rozbalit. 9Pro přehrávání hudby určitě využijete tlačítka Otevřít, Předchozí, Přehrát, Pozastavit, Následující a Zastavit v pravé části lišty. Hlasitost můžete navolit pomocí grafického ukazatele v pravé části lišty. 10Pro zapnutí opakovaného přehrávání, náhodného přehrávání nebo prolínání mezi skladbami můžete použít tlačítka Repeat, Shuffle a Crossfade. Hodit se může i zelené tlačítko, pomocí něhož zobrazíte lištičku s grafickým ekvalizérem a několika tlačítky pro snadné zobrazení knihovny médií nebo seznamu přehrávaných skladeb (playlistu).
TIP: Pokud vás posuvná lištička omrzí a budete si přát nastavit předchozí vzhled přehrávače Winamp, klepněte do volné části lištičky pravým tlačítkem myši. Vysune se místní nabídka, kde přejděte na položku Skins a na požadovaný vzhled (Winamp Classic nebo Winamp Modern) klepněte levým tlačítkem myši.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře