2.  5.  2007   

Telefonujte zdarma přes internet

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Skype je zajímavý nástroj pro snadné telefonování po internetu, který používá velké množství uživatelů. Pokud je váš počítač vybavený zvukovou kartou, reproduktory a mikrofonem, můžete snadno přes internet telefonovat i vy – stačí si nainstalovat daný program a zaregistrovat požadovanou přezdívku.

1Na cédéčku přiloženém k časopisu JNP 22/05 přejděte do sekce Programy, klepněte na odkaz Skype 1.4 a v otevřeném okně stiskněte tlačítko Otevřít. V úvodní obrazovce instalačního průvodce z nabídky zvolte možnost Čeština a stiskněte tlačítko Další. 2V následující obrazovce odsouhlaste zobrazenou licenční smlouvu, zkontrolujte složku pro instalaci a klepnutím myší aktivujte vybrané úlohy, které mají být provedeny. Po dokončení instalace se zobrazí finální okno, kde ponechte aktivní volbu Spustit aplikaci Skype a stiskněte tlačítko Dokončit. 3Program Skype také můžete spustit z nabídky Start, Všechny programy, Skype nebo poklepáním na ikonu na ploše.
4Při prvním spuštění programu se automaticky zobrazí dialogové okno, pomocí něhož si můžete vytvořit nový Skype účet. Do políčka vepište vaši přezdívku a níže zadejte požadované heslo (pro kontrolu správnosti zadání se vpisuje dvakrát). 5Pokud si přejete Skype spouštět automaticky při startu počítače a chcete nastavit, aby po spuštění programu automaticky došlo k vašemu přihlášení, zatrhněte tyto předvolby. Dále aktivujte položku Ano, četl jsem a souhlasím s Skype licenční ujednání a stiskněte tlačítko Další. 6Zobrazí se nové okno, kde můžete do patřičných políček uvést vaše jméno, bydliště a elektronickou adresu, pomocí níž mohou vaši známí velice jednoduše vyhledat váš uživatelský účet. 7Po přihlášení ke službě by se mělo automaticky zobrazit okno Průvodce nastavením, který vás v několika krocích provede nastavením programu a názorně vás seznámí s jeho ovládáním. Pokud se tento průvodce nezobrazil, můžete jej spustit z nabídky Nápověda, Průvodce nastavením. 8Pro vyhledání nových kontaktů klepněte na tlačítko Přidat kontakt, do zobrazeného políčka vepište Skype přezdívku vybraného uživatele, jeho jméno nebo e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Hledat. 9Chcete-li ve zobrazeném seznamu kontaktů, které odpovídají vašemu zadání, o vybraném uživateli získat bližší informace, označte jej klepnutím myší a stiskněte tlačítko Zobrazit profil. Pro přidání uživatele do vašeho seznamu kontaktů použijte tlačítko Přidat vybraný kontakt. 10Zobrazí se okno Požadavek autorizace, kam vybranému uživateli vepište libovolnou zprávu, u položky Co chcete udělat? zvolte vybranou předvolbu a stiskněte tlačítko OK. Tím se daný kontakt automaticky zobrazí ve vašem seznamu. Pro zahájení hovoru na něj klepněte myší a stiskněte tlačítko Volat uživateli.
TIP: Neznáte zatím žádného uživatele, který má program Skype nainstalován, a přesto byste rádi vyzkoušeli, jak volání funguje? Vyzkoušejte zkušební hovor – v seznamu kontaktů stačí označit možnost Skype – zkušební hovor a stisknout tlačítko Volat uživateli.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře