28.  7.  2006    Powerpoint

Vlastní animace v PowerPointu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

V  JNP 6/05 jsme popisovali postup, jak v  PowerPointu do vytvořené prezentace přidat animační schémata a přechody mezi snímky. Co však dělat v případě, kdy si přejete přiřadit animaci všem jednotlivým položkám na daném snímku nezávisle na sobě?

1Spusťte program PowerPoint a otevřete v něm prezentaci, kterou si přejete upravit. V horní části podokna úloh otevřete nabídku Ostatní podokna úloh a zvolte možnost Vlastní animace. Pokud podokno úloh v pravé části okna PowerPointu nenaleznete, můžete jej zobrazit z nabídky Zobrazit, Podokno úloh. 2V panelu Snímky vyberte snímek, který si přejete upravit. V náhledovém okénku klepnutím levým tlačítkem myši také označte objekt, jenž si přejete animovat. 3Stiskněte tlačítko Přidat efekt. Vysune se místní nabídka, kde přejděte do patřičné kategorie a na vybraný efekt klepněte levým tlačítkem myši. Tím se daný efekt automaticky zobrazí v seznamu použitých efektů. 4Chcete-li zobrazit všechny efekty dostupné ve vybrané kategorii, zvolte z nabídky možnost Další efekty. Otevře se vám nové okno se seznamem efektů, které můžete použít. Pro snadnější a rychlejší výběr toho pravého efektu v dolní části okna zatrhněte možnost Náhled efektu. 5Na vybraný efekt klepněte levým tlačítkem myši. Tím se v okně snímku zobrazí náhled na animaci označené položky. Pokud jste s tímto efektem spokojeni, stiskněte tlačítko OK. 6Všechny navolené efekty pro daný snímek naleznete v seznamu v podokně Vlastní animace. Na vybraný efekt klepněte levým tlačítkem myši a z nabídky Spustit zvolte, zda se má daný efekt spustit zároveň s předchozím efektem, po dokončení předchozího efektu nebo po klepnutí myší. Pro bližší nastavení časování klepněte na požadovanou položku pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Časování. 7Jestliže potřebujete upravit rychlost přehrání daného efektu, můžete tak učinit v nabídce Rychlost. Pro uspořádání efektů můžete jednotlivé položky v seznamu přesunovat klepnutím na tlačítko Přesunout nahoru či Přesunout dolů nebo tažením myší. Chcete-li vybraný efekt odstranit, označte jej klepnutím myší a stiskněte Odebrat. 8Pro náhled na nastavení efektů v daném snímku klepněte na tlačítko Přehrát. Jestliže si přejete spustit celou prezentaci, použijte tlačítko Prezentace nebo stiskněte klávesu F5.
TIP: Zástupce pro spuštění programu PowerPoint naleznete v nabídce Start, Všechny programy, Microsoft Office.
TIP: Chtěli byste pro vybraný objekt na snímku nastavit vlastní pohybovou cestu? Vyberte jej klepnutím myší, stiskněte tlačítko Přidat efekt, Cesty pohybu, Nakreslit vlastní cestu a vyberte požadovaný tvar. Následně tažením myší na snímku „nakreslete“ požadovanou cestu a pro přehrání efektu stiskněte tlačítko Přehrát.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Animace Kristýna H. 29.  6.  2020 15:00
Animace Kristýna H. 21.  5.  2020 16:17
Přidat příspěvek Zobrazit vše