20.  5.  2012    Internet  |  Vyzkoušejte

Webová úložiště: Zvítězí Dropbox, Google, nebo Microsoft?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

V nedávné době jsme vám představili aktuální podmínky používání tří nejznámějších úložišť a prozradili, v čem má kterou výhodu. Vyberte si, které vyhovuje právě vám!

Jednotlivá webová úložiště se liší nejen kapacitou (ať už zdarma dostupnou, nebo cenou za další gigabajty), ale také pohodlností ovládání z klienta či webového prostředí a samozřejmě podporou různých mobilních zařízení. Podrobně jsme prozkoumali, jaké funkce nabízejí a kterými klady a zápory jsou typické tři nejznámější – prozkoumejte možnosti Dropboxu, Disku Google a SkyDrive od Microsoftu.

Dropbox

Klasika v podobě ukládání služby Drobox má výhodu v naprosto transparentním používání, kdy se data na webu a discích počítačů synchronizují v rámci vybrané složky. K dispozici je 2GB kapacita zdarma, kterou si pak můžete rozšířit na obří kapacity buď za peníze, nebo v rámci speciálních programů i zdarma. Dropbox myslí na uživatele mobilních zařízení, kromě Windows Phone a Symbian jsou podporovány všechny běžné platformy.

Více v našem podrobném článku Dropbox: Mýty, fakta a tipy z praxe.

prihlaseny-upgrade.png
Je libo vyšší kapacitu? Vše je otázkou ceny

Disk Google

Ukládání a sdílení dat v podání Googlu synchronizuje data pomocí vybrané složky, potěšující je počáteční kapacita 5 GB hned při založení účtu. Do služby lze nahrát až 10 GB soubory, a to jak v rámci sdílení dat přímo z počítače, tak při uploadu z webového rozhraní. Desktopová aplikace je k dispozici pro Windows a Mac OS, naplno lze pochopitelně použít také mobilního klienta pro Android.

Podrobnosti a tipy pro použití si přečtěte v článku Disk Google: Svěříte svá data Googlu?.

advanced.jpg
Pokročilá nastavení pro sdílení dat

SkyDrive

Microsoft nechce zůstat v oblasti síťových úložišť pozadu, a proto vytáhl do boje také se svou alternativou. Luxusním počinem je výchozích 7 GB zdarma pro nové uživatele, do služby lze nahrát maximálně 2GB soubory z webového klienta i přímo z počítače. Oficiálně si desktopového klienta můžete pořídit pro Windows a Max OS X, z mobilních platforem pak vítězí uživatelé Windows Phone a iOS.

Další výhody a negativa této služby odhalíte v článku SkyDrive: Cloudové úložiště podle Microsoftu.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 31

Poslední komentáře Komentáře

Re: dropbox Tom 4.  2.  2013 8:46
dropbox stan 5.  7.  2012 12:14
pozvánka (Referal invitation) - 500 MB navíc Romigo 27.  5.  2012 21:29
Re: SugarSync Milan 21.  5.  2012 12:40
Re: SugarSync Milan 21.  5.  2012 12:35
Přidat příspěvek Zobrazit vše