4.  1.  2006    Ostatní

Winamp – oblíbený přehrávač multimédií

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chcete-li vyzkoušet i jiný program pro přehrávání multimédií než Windows Media Player, nainstalujte si Winamp. Tento program patří mezi nejlepší přehrávače, nabízí jednoduché ovládání a velké množství funkcí.

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu www.winamp.com/player/free.php. Zobrazí se stránka s nabídkou dostupných verzí. Winamp je nabízen ve třech verzích, přičemž verze Lite je pouze jednoduchým přehrávačem bez dalších funkcí, naopak verze Bundle obsahuje pro běžného uživatele s pomalým připojením zbytečné rozšíření. Chcete-li využít všech funkcí Winampu, doporučujeme vám stáhnout plnou verzi (Full) o velikosti něco málo přes 4 MB. 2V dolní části sloupečku klepnutím levým tlačítkem myši označte verzi Full a stiskněte tlačítko Download Now!. Za okamžik by se mělo zobrazit okno Stažení souboru, v němž klepněte na Uložit a v otevřeném dialogu vyberte složku pro uložení, zadejte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit. Stahování souboru by i při připojení pomocí telefonní linky a modemu nemělo trvat déle než půl hodiny. 3Po dokončení stahování přejděte do složky, do níž jste program uložili, a poklepejte na něj levým tlačítkem myši. Dojde ke spuštění instalátoru, kde vyberte požadované součásti, které se mají nainstalovat, a zadejte složku pro instalaci. Dále zatrhněte nastavení, jež chcete aktivovat, a uveďte informace o připojení k internetu. 4Hlavní okno Winampu se skládá ze tří částí: ovládacího panelu, ekvalizéru a seznamu stop. V ovládacím panelu naleznete informace o přehrávané skladbě a tlačítka pro ovládání přehrávání. Ekvalizér slouží ke změně nastavení zvuku a v panelu Seznam stop jsou uvedeny skladby určené k přehrání. 5V horní části ovládacího panelu naleznete název přehrávané skladby a základní informace o souboru. V levé části se nachází jednoduchá vizualizace a čas přehrávání skladby. Vedle naleznete posuvného jezdce pro úpravu nastavení hlasitosti a vyvážení reproduktorů a tlačítka pro zobrazení ekvalizéru a seznamu stop. 6Pro rychlý přechod na požadovanou část skladby je důležitý posuvný jezdec. Pod ním se nacházejí tlačítka pro ovládání přehrávání. Pro spuštění přehrávání stiskněte tlačítko Přehrát. Pro pauzu použijte tlačítko Pozastavit, chcete-li přehrávání ukončit, stiskněte Zastavit. Pro přechod mezi položkami v seznamu stop slouží tlačítka Předchozí a Další. 7Stisknutím tlačítka Otevřít se zobrazí okno, v němž vyberte soubory, které chcete přehrát, a stiskněte tlačítko Otevřít.
TIP: V případě, že máte standardně nastaveno přehrávání multimediálních soborů ve Windows Media Playeru, můžete pro spuštění vybraného souboru (nebo celé složky s multimediálními soubory) ve Winampu použít příkazy v místní nabídce. Na požadovanou položku klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Play in Winamp. Chcete-li danou skladbu přidat do fronty, použijte příkaz Enqueue in Winamp.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře